piątek, 9 sierpnia 2019

LEGO Power Miners - Lavatraz


Dzisiaj przedstawię wam zestaw z serii Power Miners. Jest to Lavatraz. Zestaw o numerze katalogowym 8191 składa się z 381 elementów w tym czterech figurek. Jego cena katalogowa to 220 zł. Zestaw z 2010 roku wygląda tak:


Pojazd ma limonkowy kolor. Jest sześciokołowy. Na przodzie ma łychę do zgarniania kryształów. Jest ruchoma i zamontowana na klockach technic. Po bokach jest doczepiona wyrzutnia dynamitów oraz rurka ze środkiem pokonującym potwory.  W kabinie mieści się jedna figurka. Do sterowania pojazdem wystarczą jej dźwignie. Postać opiera się o silnik. Z tyłu jest zbiornik ze środkiem na potwory i limonkowe klocki z naklejką 16.






W skład głównego elementu zestawu - Lavatrazu wchodzą trzy sekcje - działa, rekreacyjna i więzienna.


Działo jest zbudowane na niebieskiej płytce 4x4. Jest obracane i wystrzeliwuje niebieskie kule (w zestawie były trzy). Dzięki wystającym klockom możemy doczepić je do jednej z dwóch pozostałych sekcji. Niebieska płytka nie pasuje mi do całego zestawu (inne płytki są czerwone), a sama wyrzutnia jest po prostu nudna i jak dla mnie nieudana.



Sekcja rekreacyjna jest oparta na czerwonych płytkach i ciemnobrązowych skałach. Na nich umieszczono płytki 8x8 z kratownicą, co wygląd dobrze. Na jednej z nich, po lewej stronie możemy umieścić pojemnik z pozostałymi kulami. Za drugą płytką jest lekkie podwyższenie na którym znajduje się trzecia płytka. Połączona jest drabiną. Na niej umieszczono automat, który przyda się też we własnych konstrukcjach. Dodatkowo pod automatem jest duża skała. Jeżeli naciśniemy "dźwignię" skała "wybucha" i dostajemy się do skarbu - dwóch pomarańczowych kryształów.






Sekcja więzienia jest szersza, ale krótsza. Tak samo jak poprzednia jest na czerwonych płytkach. Na nich są szare skały, pomiędzy którymi umieszczono pomarańczowe transparentne klocki imitujące wypływającą lawę. Na nich jest warstwa klocków limonkowych i szarych. Do nich domocowano więzienne kraty. Na przedniej jest znak informujący o potworach i dwie lampki. Kratę tą możemy również wyważyć, by umożliwić potworom ucieczkę. Za więzieniem jest dźwig. Opiera się na dwóch belkach. W kabinie jest miejsce dla jednej figurki, która do sterowania używa dźwigni. Kabina jest ruchoma. Na niej jest obrotowe i ruchome ramię, którym możemy złapać potwora, lecz niestety duży potwór nie utrzymuje się w nim ☹️







W zestawie są cztery figurki. Przedstawiają: dwóch górników i dwóch potworów. Górnicy mają szare kombinezony i hełmy. Każdy z nich ma dwie twarze - przerażoną i zadowoloną. Mały potwór ma pomarańczowo - czarny kolor. Ma ruchome ręce i otwierany pysk. Do niego mieści się kryształ. Duży potwór jest najlepszą figurką w zestawie. Na jego ciele została nadrukowana charakteryzacja magmowych zarysów. Jego ręce są ruchome. Do nich możemy wsadzić innego potwora. By nim rzucić wystarczy pociągnąć za dźwignię znajdującą się na plecach stwora (działa tylko na prawej ręce). Na grzbiecie ma płomienie wykonane z kolców.







Zestaw jest fajny. Dzięki swoim wymiarom idealnie nadaje się do zabawy. Dużym plusem modelu jest możliwość separacji budynku. Magmowe potwory są bardzo ciekawe. A większość małych konstrukcji jest super. Szkoda, że seria nie jest już produkowana, bo dostarczała wiele ciekawych elementów potrzebnych do budowy własnych modeli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podoba Ci się materiał? Może masz pomysł na przyszły wpis? Zostaw komentarz!